Greenwich Park

Greenwich Park je jednou z nejkrásnějších londýnských zelených ploch. S rozlohou 74 hektarů se jedná o nejstarší uzavřený královský park, který sloužil původně k lovu a je nyní součástí světového dědictví UNESCO. Park je domovem malého stáda jelenů, lišek a přes 70 druhů ptáků. Greenwich Park je mix zeleně, zahrad a historických prvků.

Vydejte se na vrchol ke Královské observatoři a užijte si dech beroucí panoramatický výhled přes řeku Temži na Docklands a na finanční centrum Londýna. Navštívit můžete i Prime Meridian Line, která představuje nultý poledník, podle kterého se vypočítává světový čas a měří se vzdálenost od každého místa na Zemi.

Vychutnejte si klid v zahradách plný květin nebo se zastavte na čaj v oblíbené kavárně Pavilion či se projeďte po jezeře u Queen's House. Greenwich Park nabízí širokou škálu zajímavých míst, které se vám vyskytnou při pohledu z vrcholu. Královská námořní akademie neboli Royal Naval College, National Maritime Museum, což je největší muzeum námořnictví ve Velké Británii, k němuž patří i palác Queen's House.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi