Wawel

2 recenze

Na levém břehu řeky Visly se na mírném vršku tyčí mohutný opevněný hrad a katedrála, které, stejně jako středověké centrum města, patří mezi památky UNESCO. První stavby na kopci Wawel vznikly už kolem roku 1 000 n.l., některé části současného hradu se zachovaly ze století jedenáctého. Katedrála dodnes hraje významnou roli při oficiálních náboženských obřadech. Interiéry hradu dnes slouží jako rozsáhlé muzeum s mnoha zajímavými expozicemi, kde se mimo jiné dozvíte vše také o rytíři Krakovi, který přemohl draka, jež město obléhal, a dal tak Krakovu jeho jméno.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 24.02.2019

Wawel je impozantní dominanta centra Krakowa a rozhodně stojí za návštěvu. V komplexu do kterého je vstup zdarma je veliké množství expozic, a i pokud nemáte zálibu v obrazech králů a šlechticů si tohle místo užijete. Neprošli jsme sice všechny expozice, ale samotné vnitřní prostory mi na dominantu Krakowa přišli trochu skromné (takže pokud nejste skalní fanoušci obrazů, budete možná z některých tras lehce zklamáni). Naopak příjemná je vyhlídka z věže a velkým tahákem je dračí jeskyně, kterou střeží železný drak chrlící v různých časech oheň. Závěrem bych dodal, že je lepší se vyhnout státním svátkům a jiným speciálním akcím, kdy je Wawel plný turistů i místních a čekání může být až nesnesitelné (fronty u kas třeba až 30 minut atp.). 

Recenzováno: 02.02.2017

Vstup do arealu hradu je zdarma, plati se jen za vnitrni prostory. Katedrala je take zdarma. V katedrale jsou pohrbeni slavni polsti vladci a dalsi osobnosti, napr. spisovatel Sinkiewicz. Cely hrad nabizi vyletni atmosferu a tak odtud nepospichejte. Zajdete treba do kavarny, kterou provozuje krakovska firma Wawel, kde muzete ochutnat mnoho druhu horke cokolady.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi