Zdraví a bezpečí v Kyrgyzstánu

Zdravotní rizika

Co se týče zdraví, tak Kyrgyzstán jako poměrně chladná země nepředstavuje žádné větší zdravotní riziko. Spíše než se zákeřnými chorobami počítejte s nachlazením, docela zákeřný tu je chladný vítr za teplého a slunečného dne. Při vysokohorské turistice se může vyskytnout vysokohorská nemoc.

Lékárny v Kyrgyzstánu

V Kyrgyzstánu je poměrně dost lékáren, najdete ji v každé obci. Lékárny mají západní standard a jsou velmi dobře zásobené. Většina léků se dováží z Ruska a Ukrajiny, ale i tak ceny léků jsou více než o polovinu nižší než české léky v ČR. Tudíž pokud doma nějaké léky zapomenete, nebo nějaké budete nutně potřebovat, není problém si je tu pořídit.

Pití vody z kohoutku

Co se týče kohoutkové vody, tak na dotaz, zda je voda pitná, dostanete rozporuplné odpovědi. Většina domácností a hotelů má filtr a pije vodu filtrovanou. Některé domácnosti kohoutkovou vodu nepijí a radši si kupují balenou, jiné zase bez problémů kohoutkovou vodu pijí.

Cestovní pojištění

Doporučujeme všem cestujícím, aby si při cestování do Kyrgyzstánu sjednali cestovní pojištění. Po porovnání nabídek doporučujeme využít stránky porovnej24, které nabízí hodně společností a tím pádem i možnost lepšího a levnějšího pojištění. Při výběru vhodného typu pojištění vám rovněž pomůže článek: jak vybrat cestovní pojištění.

Bezpečnost v Kyrgyzstánu

Kyrgyzstán je poměrně bezpečnou zemí, je třeba si dávat pozor spíše na kapsáře a podobnou drobnou trestnou činnost, té se však při troše obezřetnosti dá předejít. V tomto ohledu jsou nejrizikovějším místem tržiště ve velkých městech.

HoubickaCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna