Turistické centrum Biesbosch u Dordrechtu

Národní park Biesbosch má tři hlavní vstupy pro turisty a tento je jedním z nich. Do srdce parku to má sice nejdále, zato sem turisté mají snadný a krátký přístup z města Dordrecht pomocí linkového autobusu. Vede sem samozřejmě i cyklostezka i silnice. Pro auta i kola je zde dostatek míst.

V centru vás poučí o historii parku a poskytnou vám další potřebné informace. Budova leží přímo u vody, díky čemuž vám může nabídnout jak projížďku výletní lodí, tak vypůjčení kánoí. Pro děti je zde přichystaná naučná bobří stezka s místy, kde si v tichosti můžete na nějakého toho skutečného bobra počkat.

Okolí turistického centra, které ještě není národním parkem, se velmi podobá chráněné krajině, avšak část byla přizpůsobena místním lidem pro procházky se psem nebo pro trávení odpoledne s dětmi - jsou zde zpevněné cesty a dětská hřiště. Čím blíže ale jste národnímu parku, tím více tato oblast přechází do divočejší krajiny. Stále však ještě nebudete na chráněném území, a tak si mokřady budete moct procházet dle své libosti, po stezkách i mimo ně, až dokud na hranice národního parku skutečně nenarazíte. Jen si dejte pozor, abyste nezapadli do bažin.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi