Moskva

Moskva je hlavním městem Ruské federace a největším městem Evropy, má dokonce více obyvatel než celá Česká republika! Při její návštěvě budete ohromeni rozličnou architekturou, majestátními paláci, chrámy, vyhlášenými divadly i cirkusy.

Moskva je město mnoha nej- největší, nejlidnatější a nejdražší město v Evropě. Najdeme zde jeden z nejluxusnějších obchodních domů světa, nejvyšší evropský mrakodrap nebo největší zvon. Nemusíte ale hledat pouze rekordy, aby vás Moskva přesvědčila k návštěvě.

První zmínka o městě pochází z 12. století, kdy se začal budovat základ městského opevnění a nejvýznamnější památky- moskevského Kremlu. Dnes zde již nenajdete chudou pevnost obehnanou dřevěnými kůly, ale obdivuhodný komplex budov nejrůznějších architektonických stylů. Hned za kremelskou zdí se rozléhá Rudé náměstí, na kterém se odehrávaly největší historické události. I v současnosti zde můžete shlédnout velkolepé vojenské přehlídky, oslavy či politické manifestace. Oblíbenými památkami na Rudém náměstí jsou Chrám Vasila Blaženého a Leninovo mauzoleum.

Moskva je považována za nejzelenější světovou metropoli, nachází se zde mnoho parků a zahrad. Městský Izmailovský park je dokonce větší než vyhlášený Central Park v New Yorku. V samém srdci města se nachází lesopark Kolomenskoje s pohádkovou katedrálou či oblíbený park Gorkého, nabízející prostor pro aktivní využití volného času.

Moskva klade velký důraz na vzdělání. Najdeme zde mnoho univerzit a muzeí. Jedním z největších je Treťjakova obrazová galerie uchovávající více než 100 000 obrazů. Pokud nejste zrovna milovníci výtvarného umění, můžete navštívit městské historické muzeum na Rudém náměstí, muzeum kosmonautiky či muzeum vodky s expozicí věnovanou nápoji, který utváří ruskou kulturu.

Obrovským zážitkem může být i cestování moskevským metrem. Ve stanicích úplně zapomenete na temné podzemí, honosné prostory připomínají spíše zámecké haly. Stěny jsou obložené mramorem a žulou, zdobené reliéfy, mozaikami a malbami.  

ChalottCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Moskva

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce