Rumunská část Moldávie

Část historického území Moldávie, jež připadlo Rumunsku, si vás získá již během prvních pár okamžiků, učaruje vám svou idyličností, poklidnými údolími, kde si přijdou na své hlavně ti, kteří chtějí prozkoumat kulturu této části Rumunska.

Oblíbíte si zdejší venkov, kde bydlí přívětiví lidé ve vesnicích a osadách rozprostřených na úbočí kopců. Možná vše vypadá na první pohled až moc idylicky a krásně, ale i zde najdete nevzhledné betonové stavby.

Mnoho turistů míří do této části za kláštery Jižní Bukoviny, které představují opravdové drahokamy zdejší oblasti, neboť jejich kostely jsou zdobeny vnějšími malbami. Kláštery, stavěné v 15. a 16. století se nachází na seznamu UNESCO a není vůbec divu, že objevovat jejich krásy sem jezdí spousta turistů, protože něco podobného jinde na světě skutečně nespatříte. Pravoslavné kláštery zdobené freskami i na vnějších zdech vznikaly především za vlády Štepána Velikého, který při každém vítězství nad Turky dal vystavět klášter, a tak zde bylo postaveno 44 klášterů, ale ne na všech se fresky dochovaly.

Ale tento kraj nejsou jen kostely, navštivte třeba několik přírodních zajímavostí, jako jsou bahenní sopky či Červené jezero, a bude-li vám chybět městský ruch, určitě se vydejte např. do městečka Jasy.

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna