Kassiopi

Rybářskou vesnici, nacházející se na severovýchodě ostrova u dvou malebných zátok s výhledem na albánské pobřeží, známe již z antiky, kdy zde byl přístav, a lodě plující z Řecka do Itálie tu čekaly na vhodnější počasí. A tak tu pobýval i slavný Nero, Cicero či Cato.

Vesnice získala jméno dle jednoho z přívlastků boha Dia, znějící Zeus Cassius, což znamená ochránce širých koutů země. Najdete tu typické nízké řecké domky nacházející se mezi dvěma ostrovy.

Kassiopi je místem plné barev a zajímavé přírody a najdete tu i zbytky hradu, který pochází ze 13. století a měl rybářskou vesničku ochraňovat před nájezdy cizích vojsk, ale časem byl zničen. Tudíž dnes můžete obdivovat již jen trosky, kde v nitru rostou macchie. V dobrém stavu se dochoval vstup do hradu tvořený dvojbránou.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Kassiopi

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo