Lomonosova univerzita

3 recenze

Nejstarší a také největší univerzita Ruska byla založena roku 1755 a nesla název Imperátorská moskevská univerzita. Její sídlo bylo na Rudém náměstí. Později byla přejmenována na Moskevskou státní univerzitu, v polovině 20. století dostala přídomek M.V. Lomonosova a byla přestěhována do nových prostor na Leninských horách. Kolosální budova ve stylu socialistického realismu má 240 metrů vysokou věž a do roku 1990 byla nejvyšší budovou v Evropě. Dohromady má 33 kilometrů chodeb a 5 000 místností. Stavba se svou velkolepostí i významem stala symbolem Moskvy.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 10.05.2023

Studoval jsem zde externě, ukončil v r. 2021, v budově jsem byl za celou dobu třikrát - nádhera sama - výsledek velice kvalitní studium i formou externista GF

Recenzováno: 30.04.2019

Studoval jsem Lomonosovku v rámci výměny. 78-82. Byla to dobrá doba, před pěti lety jsem se tam byl podívat, a vypadá to bohužel úplně jinak, ale ne úplně špatně. 

Co jsem slyšel, tak teď pro studium v RU je prý potřeba nějaké studentské vízum (nebo nevím, zda jsem pochopil článek správně:  http://rusko-viza.cz/jake-typy-viz-ruska-existuji/)

Recenzováno: 25.06.2017

Krásná, obrovská stavba, uvnitř nádherné sály, divadlo, je zde vše, kadeřnictví, prodejny..., nádherný výhled z věže po širokém okolí. Normálně se turista dovnitř nedostane, bylo to náhodou přes známé.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi