Malé město na jihu země patří k nejstarším v Bělorusku a přesto, že není moc známé, je z turistického hlediska velmi atraktivní a vyplatí se tu pobýt minimálně jeden celý den. Město bylo ve 12. - 13. století správním centrem Turovského knížectví, což připomínají zbytky hradiště na malém pahorku za městem. V té době zde působil i teolog Cyril Turovský, který je považován za zakladatele východoslovanské vzdělanosti. Dnes ho uctívá pravoslavná církev.
Turov leží na řece Pripjati a tak je možné trávit čas procházením se po jejich březích, za čímž byla v centru města vybudována pohodlná promenáda, nebo se vydat na túry do národního parku Pripjať.
Centrum města bylo nově opraveno a stojí tu nádherná pravoslavná katedrála a regionální muzeum. Na kraji města stojí nejstarší dřevěný kostelík v Bělorusku a hřibitov za městem je cílem tisíců poutníků z celé země i z přilehlého zahraničí. Ve hřbitovní kapli visí na zdi zázračná ikona bohorodičky, která se sama bez pomoci restaurátorů stále zlepšuje od prkénka s obrysem až po nádhernou ikonu v pestrých barvách. Hlavní zajímavostí jsou ale rostoucí kamenné kříže, v této oblasti bylo nalezono několik kamenných křížů, které plavaly po Pripjati. Dva z nich bly přeneseny na místní hřbitov, kde se samy od sebe stále zvětšují. Údajně mají léčivé účinky a jezdí k nim o zdraví prosit lidé z širokého okolí. Kříže již mají "na svědomí" několik zázračných uzdravení.