Ialyssos

Městečko nacházející se pod horou Filerimos vás zaujme svou dávnou atmosférou, protože v dobách antiky náleželo k nejvýznamnějším střediskům kultury a obchodu a i v současné době je to druhé největší město ostrova.

Obdivovat můžete směs dórské, byzantské a středověké architektury. Původně stávalo více na plochém vrcholku hory Filerimos ze strategických důvodů a také se úspěšně bránilo nájezdů Turků. Zajímavostí je, že z hory v 16. století Sulejman Nádherný řídil v 16. století obléhání Rhodu.

Ialyssos je jakousi kolébkou civilizace a místem uctívání už jen pro svou důležitost v antice, ale také proto, že se tu narodilo mnoho olympijských vítězů, např. slavný Diagoras, nejproslulejší vítěz starověku. V obci si můžete prohlédnout dva kostely – kostel Panny Marie a kostel Sv. Nikolase z 16. století, jenž je zdoben freskami ze stejného období. Na vrcholu hory, kde kdysi stával starověký Ialyssos, najdete půvabný klášter Filerimos.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo