Klášter Moni Arkadiou


Zobrazit na mapě
Přidat nové místo Kréta
Cestovní průvodci

Kostel obklopený hornatou krajinou představuje krétskou národní svatyni, protože pro Kréťany představuje symbol lidského odporu. V roce 1866 se zde odehrála událost, která zasáhla všechny Kréťany. Schovalo se sem stovky krétských bojovníků za svobodu Kréty se svými rodinami před Turky, kteří je pak obléhali. Když zjistili, že jsou obklíčeni a nedostanou se odtud, zapálili sudy střelného prachu, při jehož výbuchu zemřeli všichni až na jednu holčičku, včetně mnoha Turků. Bustu přeživší holčičky a jednoho z opatů lze najít kousek od kláštera.

Nejzajímavější stavbu z kláštera představuje benátský kostel, jehož průčelí zdobí štíhlé korintské sloupy, a který byl postaven v 16. století. Patří k nejhezčím benátským památkám na ostrově. V malém muzeu si můžete prohlédnout portréty účastníků odporu a také další předměty, které se vážou k události. V místě bývalého klášterního mlýna stojí kostnice s lebkami a kostmi některých z obětí, které tu zahynuli, úhledně uspořádanými ve skleněné skříňce.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!