Primošten

Okouzlující poloostrov Primošten je jedním z nejvíce fotogenických míst na pobřeží Jaderského moře. Kdysi se jednalo o malý ostrůvek, jenž byl v 16. století během turecké hrozby opevněn a spojen s nedalekou pevninou padacím mostem. Poté co hrozba odezněla, došlo k propojení ostrovu s pevninou a z města se stala oblíbená turistická destinace, která si zachovala hodně ze své původní atmosféry.  

Během léta Primošten ožívá a ulice jsou plné malých obchůdků se suvenýry a kapel hrajících na hlavním náměstí. Velmi populární je romantická ulička vedoucí skrz starobylé centrum až na vrchol ke kostelu svatého Juraje, odkud se vám naskytne krásný výhled na celé město a jeho okolí. Hlavní atributem města je průzračná voda, oblázkové pláže s pohledem na okolní ostrůvky a velké možnosti ubytování v okolí města.

Krajina kolem Primoštenu je známá zachovalými kamennými zdmi, vinicemi a olivovými háji, které se téměř nezměnily po celá staletí. Kromě úžasné atmosféry a prostředí je Primošten domovem nejlepších restaurací nabízejících tradiční balkánské pokrmy. Za zmínku stojí i místní víno Babić, které si můžete vychutnat při pozorování západu slunce, pokud zrovna nespěcháte.  

Primošten se nachází 28 km jižně od města Šibenik podél pobřeží směrem na Split a je skoro povinnost zde zastavit, projít se kolem poloostrova či si zaplavat v křišťálově čisté vodě. Jednou z nejkrásnějších pláží v Primoštenu je pláž Raduča.

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna