Ostrov Lokrum

Kolem deseti minut lodí ze starého přístavu v Dubrovníku a ocitnete se na pěkném ostrově Lokrum, který je od roku 1976 přírodním parkem, porostlím duby, borovicemi, olivovníky, kde si můžete chvíli odpočinout a pro změnu si užít přírodních krás.

Můžete se vykoupat v průzračném moři, pokud vás neodradí skalnaté pláže nebo v přírodním slaném jezírku, příhodně nazvaném Mrtvé moře. Chcete-li přeci jen vidět nějakou památku, zajděte si prohlédnout středověký benediktinský klášter či vystupte na nejvyšší vrcholek ostrova, kde se nachází ruiny staré pevnosti a navíc budete odměněni i úžasným rozhledem na Dubrovník a ostatní ostrovy.

Na ostrově můžete spatřit mnoho druhů motýlů či si nakrmit volně žijící pávy, kteří jsou na lidi už hodně zvyklí. A určitě nevynechte Botanickou zahradu se sbírkou kaktusů, sukulentů či eukalyptů.

Hlavně se nezapomeňte vrátit zpět na pevninu nejdéle poslední lodí, protože na ostrově se nedá nocovat. Ostrov je pro návštěvníky otevřen pouze od dubna do listopadu.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo