Göteborg

Město kultury, sportu, vzdělání a obchodu. Město kontrastů. Najdete zde historické budovy vedle moderních funkcionalistických staveb, klidné parky a kvetoucí přírodu, ale i bohatý noční život. Göteborg je zkrátka město, které stojí za návštěvu!

Göteborg je druhé největší město ve Švédsku. Význam mu udržuje především největší skandinávský přístav na řece Götě, univerzity, ale i sportovní kluby či velké kulturní události jako například Mezinárodní filmový festival nebo řada letních hudebních festivalů.

Při návštěvě tohoto města se vydejte na procházku ke kostelu Masthugget. Projeďte se lodí na nedaleký ostrov, kde najdete zachovalou vojenskou pevnost Älvsborg. Zábavu pro celou rodinu zajistí vzdělávací centrum Universeum.

ChalottCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce