Přidat nové místo Šanghaj
Cestovní průvodci

Každý, kdo chce navštívit nejkrásnější klasický park v Číně, by měl zamířit do Zahrady štěstí v Šanghaji. Ta během více než 400 let své existence několikrát změnila svou velikost a prodělala mnohé změny, na kterých se podíleli nejvýznamnější čínští architekti, stavitelé a zahradníci své doby.

Díky nim dnes na více než 20 000 čtverečních metrech můžeme obdivovat nejen stovky nejrůznějších druhů květin a dřevin, ale i mnoho architektonicky cenných staveb, především buddhistických chrámů. Zamilované páry jistě ocení pohled na romantická zákoutí, která se zde v hojném počtu nacházejí.

Za návštěvu určitě stojí vyhlídka na vrcholu Ptačí skalky, která nabízí úchvatný výhled na celý park. Milovníci historie si pak jistě přijdou na své v několika muzeích, která se zde nacházejí. Z těch nejzajímavějších je to třeba Muzeum tradiční čínské medicíny nebo expozice věnovaná zpracování hedvábí.

zobrazit více

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:

Navštívil jsi tento turistický cíl?

Buď jeden z prvních, kdo se podělí o své zkušenosti formou vložení recenze k turistickému cíli. Inspiruj lidi kolem nás svými zkušenostmi a znalostmi!