Záhřeb

Hlavní město Chorvatska se sice tímto titulem nepyšní dlouho, středem kulturního i politického dění země je nicméně již odnepaměti. Rozkládá se na dvou kopcích, které dříve dělila řeka.

Jeho střed je tvořen zachovanými budovami připomínajícími rakousko-uherskou slávu v devatenáctém století. Historické centrum se postupně rozšířilo v téměř milionové město plné kultury a života.

Ačkoli panorama města není tak dechberoucí jako například v Dubrovníku, umělecká scéna by hravě strčila do kapsy mnohá evropská velkoměsta. Rozrůstající se množství výstav nejrůznějšího druhu, umělců z celého světa a jedinečné sbírky současného umění vás nadchnou natolik, že zde budete chtít zůstat. Odpočinout si můžete v jedné z vyhlášených kaváren, kterých je město plné a získanou energii zase vytančit v módních klubech či na pravidelných hudebních festivalech, které se konají v teplých měsících kromě srpna, kdy se celé město ukrývá před žhnoucím sluncem k jakési siestě. 

zobrazit více
Praktické informace do Chorvatsko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna