Lipsko

Jedno z velkých historických a kulturních center Německa se dá najít právě ve městě Lipsko. Objevování jeho památek může začít ihned po příjezdu vlakem. Hlavní nádraží v Lipsku totiž představuje secesní budova starší 100 let s víceúrovňovou příjezdovou halou, která zcela upoutá svou mohutnou kamennou klenbou.

Nedaleko nádraží se nachází Kostel svatého Mikuláše či Kostel svatého Tomáše, v jejichž blízkosti je k nalezení spousta příjemných kaváren. Za navštívení rovněž stojí náměstí Marktplatz, na kterém se nachází Muzeum místní historie a v zimě rozsáhlé vánoční trhy. 

Lipsko je také velmi známé svou hudební a festivalovou scénou. Je úzce spojeno například s Johannem Sebastianem Bachem a právě na jeho počest se zde každoročně koná Bachův festival. Na skutečnost, že je toto město také centrum revoluce roku 1989, poukazuje zase festival světel, který je rok od roku velkolepější. 

 

 

Sandra Cestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce