Rajecké Teplice

Malé město v Rajecké dolině zhruba 20 kilometrů na jih od Žiliny zasazené do nádherné přírody. Město je známo především svými termálními léčivými prameny. Již mnoho desetiletí se tu léčí pohybové ústrojí a nervové problémy, pro veřejnost tu je otevřený moderní akvapark. Rajecké Teplice nabízejí příjemné procházky lesoparkem v centru města a poměrně bohatý kulturní život. Okolí města je plné zajímavých cílů pro pěší túry i cyklovýlety, na své si přijdou i skálolezci. Kolem města vede mezi zdejšími zajímavými skalními útvary naučná stezka. V městské části Poluvsie stojí rodný dům Jozef Gabčíka jednoho z vojáků, kteří se pokusili v roce 1942 spáchat atentát na Heydricha. Dům není veřejnosti přístupný, naproti němu stojí malý památník.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Rajecké Teplice

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce