Ostrov Lošinj

Oproti dvojčeti Cresu je ostrov Lošinj mnohem více osídlen. S Cresem je spojen osorským mostem, přes který je dobře dostupný. Lošinj charakterizují především borové lesy, dále čisté moře, čistý vzduch a navíc bohatá fauna a flóra, co více si ještě přát.

Jde o hustě zalesněný ostrov, na kterém se nachází historická města jako Mali Lošinj a Veli Lošinj. Ze stromů zde najdete i ty druhy, které byste tu asi nečekali. Rostou zde i citróny, banány, cedry či eukalypty a to jen díky námořníkům, kteří je sem přivezli z jiných koutů světa.

Kolem ostrova se rozkládá několik drobných ostrovů, které jsou u turistů oblíbeny jako zajímavé výletní cíle.

Ostrov proslul i díky delfínům skákavým, kteří zde sídlí v několika koloniích. Vody kolem ostrova jsou první chráněnou mořskou oblastí delfínů v celém Středomoří.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět na ostrově Lošinj

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo