Spišská Nová Ves

Okresní město v Košickém kraji ležící na řece Hornád. Spišská Nová Ves  má na regionální poměry relativně velké historické centrum, které tvoří nejdelší náměstí v Evropě. Náměstí je nově rekonstruováno a jsou na něm architektonické památky od gotiky až po klasicismus. Stojí tu dva kostely, divadlo, reduta, mnoho památníků a měšťanských domů, v tom nejhezčím sídlí vlastivědné muzeum. Gotický katolický kostel uprostřed náměstí má věž 87 m vysokou, která je zároveň nejvyšší kostelní věží na Slovensku. Věž je zpřístupněna veřejnosti.

Město je výchozím bodem pro výlety do národního parku Slovenský Ráj. Je odtud dobré dopravní spojení do několika míst na území parku. Není to odtud daleko ani do Vysokých Tater, ani za historickými památkami regionu Spiš.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Spišská Nová Ves

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace true

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo