Svatý Konstantin a Helena

Příjemné místo pro všechny, kteří touží po odpočinku a doplnění energie v klidné lokalitě nedaleko mořské metropole Bulharska.

Vcelku malé a klidné letovisko Svatý Konstantin leží asi deset kilometrů od Varny. Bylo založeno již v roce 1946 pod názvem Družba a později získalo svůj dnešní název. Kromě množství hotelů, penzionů a restaurací rozkládajících se podél písčitých pláží, stojí za zmínku klášter sv. Konstantina a Heleny.

Největší hodnotu má tato lokalita díky léčivým pramenům, které zde vyvěrají, a léčebným kúrám, které můžete absolvovat v některé z místních zotavoven, a je tedy ideální pro dovolenou s malými dětmi nebo pro seniory. Ti, kteří si však chtějí užít místo s bohatým nočním životem a diskotékami, by měli navštívit spíše nedaleké Zlaté Písky.

HonzaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Svatý Konstantin a Helena

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 93551 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce