Cesis

Poklidné historické městečko v národním parku Gauja, které sehrálo nejedenkrát důležitou roli v lotyšské historii. Již ve třináctém století tu byl postaven hrad a později zámek, obojí se dochovalo dodnes, kromě toho tu je několik kostelů, parků a malé zachovalé centrum s původní architekturou.

Na pěší zóně v centru najdete několik kavárniček a restaurací nabízejících místní speciality. Město je oázou klidu a poznání a zcela jistě si tu najde každý něco zajímavého. V turistické informační kanceláři je k mání mapa se zakreslenými vycházkovými trasami městem. Lze odtud také podnikat výlety po národním parku. Vzhledem ke své poloze a dopravní dostupnosti může být Cesis pohodlným jednodenním výletem z Rigy.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Cesis

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce