Trenčín

Jedno z nejpůvabnějších slovenských měst, ne nadarmo někdy přezdívané „perla Pováží“, každému návštěvníkovi nabídne něco z historie, módy, kultury, sportu, v podstatě od každého trochu.

Nejcennější památku, takovou perlu města, představuje hrad, který shlíží na město. Historie a její neopakovatelné atmosféry se pak nadechnete na náměstí a v přilehlých ulicích, které poměrně často skrývají kostely. Projdete i kolem katova domu a určitě si nenechte ujít trenčínskou synagogu, nejkrásnější na celém Slovensku.

I kulturou město žije. Zúčastnit se lze mnoha kulturních akcí, proslulý je veletrh módy a odívání, díky němuž město také získalo přívlastek „město módy“. Oblíbené jsou i různé hudební festivaly, jako je festival Pohoda či Trenčínské jaro. Mimo jiné se ve městě nachází textilní závod Merina.

Až vás město omrzí, vyrazte za sportem do některého sportovního areálu či se vydejte po četných cyklotrasách prozkoumat třeba okolí.

teeCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo