Žilina

Krajské město na západním Slovensku, které má pěkné a zachovalé historické centrum, jež určitě stojí alespoň za polodenní návštěvu. Za pěkných slunečných dní zvou k příjemnému posezení četné venkovní kavárničky na několika historických náměstích.

K polodennímu výletu také zve Budatínský hrad v městské čtvrti Budatín ležící na opačném břehu řeky Váh než je historické centrum města. Ve městě je několik muzeí a galerií, v létě se tu koná několik hudebních festivalů.

Žilina díky své poloze a poměrně dobrému dopravnímu spojení může sloužit jako výchozí bod pro jednodenní výlety hned do několika turisticky významných slovenských regionů - na Kysuce, do Malé Fatry, údolí Váhu, Sulovských skal a do Rájecké doliny. Samotná Žilina může být z důvodu své polohy i spojení veřejnou dopravou pohodlným jednodenním výletem ze severní Moravy.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce