Kiruna

Kiruna je jedinečné město plné kontrastu v dalekém severu švédského Laponska. V létě půlnoční slunce svítí přes noc, zatímco zima nabízí modrou polární noc osvětlenou polární září tančící na nebi. V Kiruně je něco pro každého s širokou škálou ubytování, restaurací a plno aktivit.

Kousek od Kiruny se nachází světoznámý Icehotel a nejvyšší hora Švédska. Město je domovem největšího podzemního dolu železné rudy na světě. Následkem těžby se ovšem město pomalu propadá a je zapojeno do probíhající transformace města. Velmi diskutované je kompletní přemístění města. 

Kolem Kiruny se rovněž střetává několik kultur, kdy významnou roli hrají původní obyvatelé Laponska Sámové. O jejich kultuře a způsobu žití se můžete dozvěděv na nakolika místech, kde rovněž můžete spatřit soby, které chovají a jsou s nimi neodmyslitelně spjati.

jankonasCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Kiruna

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 99442 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce