Kiruna

Kiruna je jedinečné město plné kontrastu v dalekém severu švédského Laponska. V létě půlnoční slunce svítí přes noc, zatímco zima nabízí modrou polární noc osvětlenou polární září tančící na nebi. V Kiruně je něco pro každého s širokou škálou ubytování, restaurací a plno aktivit.

Kousek od Kiruny se nachází světoznámý Icehotel a nejvyšší hora Švédska. Město je domovem největšího podzemního dolu železné rudy na světě. Následkem těžby se ovšem město pomalu propadá a je zapojeno do probíhající transformace města. Velmi diskutované je kompletní přemístění města. 

Kolem Kiruny se rovněž střetává několik kultur, kdy významnou roli hrají původní obyvatelé Laponska Sámové. O jejich kultuře a způsobu žití se můžete dozvěděv na nakolika místech, kde rovněž můžete spatřit soby, které chovají a jsou s nimi neodmyslitelně spjati.

zobrazit více
Praktické informace do Švédsko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna