Děkujeme! Stránku zkontrolujeme a vložíme na web co nejdříve. Mezitím můžete přídávat další místa.

Martin

Okresní město na středním Slovensku v regionu Turiec, které je považováno za kulturní metropoli Slovenska. V devatenáctém století tu byla založena Matice Slovenská, organizace podporující slovenskou kulturu a ta ve městě sídlí doposud. A právě tato organizace přilákala do města přední osobnosti slovenského kulturního života a došlo právě zde ke zlomovým událostem slovenských dějin. 

Toto silně ovlivnilo vývoj Martina, dnes tu kromě Národního muzea najdete i Slovenský národní hřbitov, kde jsou pochovány nejvýznamnější osobnosti slovenského kulturního života, Slovenskou národní knihovnu, rozsáhlý skanzen slovenské lidové architektury a řadu muzeí a galerií, včetně muzea kultury Čechů na Slovensku. Centrum města je obnovené a udržované, nejstarší památkou v Martině je gotický kostel Sv. Martina. Návštěva Martina je vhodná pro každého, kdo se chce dozvědět více o slovenské kultuře a dějinách. 

zobrazit více
Praktické informace na Slovensko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna