Martin

Okresní město na středním Slovensku v regionu Turiec, které je považováno za kulturní metropoli Slovenska. V devatenáctém století tu byla založena Matice Slovenská, organizace podporující slovenskou kulturu a ta ve městě sídlí doposud. A právě tato organizace přilákala do města přední osobnosti slovenského kulturního života a došlo právě zde ke zlomovým událostem slovenských dějin. 

Toto silně ovlivnilo vývoj Martina, dnes tu kromě Národního muzea najdete i Slovenský národní hřbitov, kde jsou pochovány nejvýznamnější osobnosti slovenského kulturního života, Slovenskou národní knihovnu, rozsáhlý skanzen slovenské lidové architektury a řadu muzeí a galerií, včetně muzea kultury Čechů na Slovensku. Centrum města je obnovené a udržované, nejstarší památkou v Martině je gotický kostel Sv. Martina. Návštěva Martina je vhodná pro každého, kdo se chce dozvědět více o slovenské kultuře a dějinách. 

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Martině

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce