Wittenberg

Wittenberg-působiště Martina Luthera, centrum krásné architektury a nekonečného množství kaváren. Město, jehož jiný název by mohl být také ,,kolébka reformace’’.

Nejvýznamnější stavbu představuje Kostel Všech svatých. V roce 1517 na jeho dveře totiž Martin Luther legendárně přibil 95 tezí, čímž byly započaty církevní reformace. Tento kostel byl postaven na přelomu 15. a 16. století a to v pozdně gotickém slohu.

Dále se tu nachází náměstí Markt s renesanční radnicí, u které stojí pomníky Luthera a dalšího reformátora Melanchtona. Najdeme zde také dům malíře Lucase Cranacha, jenž ve městě dlouho působil a již zmíněný hojný počet kaváren k příjemnému posezení. 

Wittenberg není příliš rozsáhlý, díky čemuž představuje ideální cíl na jednodenní či jen odpolední výlet, pro který má jistě co nabídnout. 

 

Sandra Cestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 98254 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce