Skalica

Velmi příjemné menší město na západním Slovensku pouhé tři kilometry od české hranice. Město má velmi dobře zachovalé a především udržované historické centrum. Město je bohaté na kulturní i technické památky a to ze všech historických období od 13. století.  Je tu rotunda, mnoho kostelů, mlýn, klášter a mnoho měšťanských domů. Město je známé především působením známého secesního architekta Dušana Jurkoviče.  Nejlepším příkladem jeho práce je místní kulturní dům. Centrum města je památkovou rezervací a všechny památky jsou od června do září návštěvníkům zdarma přístupné, v každém objektu je k dispozici průvodce.

Skalica je také zajímavá jako město varhan, v každém z místních kostelů jsou minimálně jedny, všechny jsou rekonstruované a funkční. Nyní zde nalezneme varhany ze všech období jejich vývoje, což je evropský unikát.

Skalica je také známá svým vínem - skalickou frankovkou, kterou je možné ochutnat v některé z místních vinoték. Skalický trdelník  dokonce získal jako první slovenský pokrm ochranné zeměpisné označení původu chráněné Evropskou unií. A tak skalický trdelník se mohou nazývat jen trdelníky z města a jeho blízkého okolí. Tuto potravinu lze samozřejmě na mnoha místech ve městě ochutnat, či dokonce pozorovat jeho výrobu.

Město také nabízí velmi pestrý kulturní život, lze si vybrat z nabídky hudby klasické, dechové, lidové, moderní a samozřejmě také varhanní. Vzhledem k poloze města může být Skalica velmi pěkným jednodenním výltem z Jižní Moravy.

 

zobrazit více
Praktické informace na Slovensko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna