Barcelona

Hlavní město Katalánska, s 1,5 miliony obyvatel druhé největší město ve Španělsku a zároveň nejoblíbenější cíl miliónů turistů, kteří sem každoročně zavítají, to vše je Barcelona.

Najdeme ji na severovýchodě Pyrenejského poloostrova, na břehu Středozemního moře. I díky své poloze u moře a navíc v blízkosti francouzských hranic ji turisté upřednostňují před Madridem a ostatními městy. Nejčastěji je Barcelona spojována se jménem Antoni Gaudí, s vyjímečným architektem, jehož unikátní stavby obdivuje snad celý svět. Patří k nim symbol města chrám Sagrada Familia, Casa Milà, Casa Batlló nebo Park Güell a další jeho díla, která opravdu stojí za návštěvu.

Město je velmi živé, ani po půlnoci nebudete mít nouzi o zábavu, všude narazíte na spoustu barů a restaurací, jen je třeba dát pozor a nechodit osamotě do tmavých uliček a vždy si cennosti a peníze držet na očích. Bohužel krádeže jsou tady na denním pořádku, obzvlášť v oblasti populární ulice La Rambla.

TravelPortal.czCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Barceloně

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce