Abisko

Abisko je vynikajícím místem k odpočinku a načerpání energie. V létě vás ohromí krása nedotčené přírody, procházky v přilehlých lesích, jeskyních či po nejjasnějším jezeru Švédska Trollsjön. Netradičním zážitkem, který se dozajista zapíše do vaší paměti je i úkaz půlnočního slunce, kdy vás celý nebo téměř celý den provází sluneční svit, nejintenzivněji v letních měsících květnu a červnu.

V zimě krajinu zahalí sněhová pokrývka, hory se promění v lyžařské areály a jezero v rozlehlou zamrzlou pláň vhodnou k dalším zimním sportům. Ať už se rozhodnete pro vyjížďku na sněžných skútrech, se psím spřežením nebo vyzkoušíte lov ryb jako místní, rozhodně máte z čeho vybírat.

Největší pozornost cestovatelů ovšem přitahuje poměrně vysoká šance na představení v podobě polární záře, především v období prosince až března. Stanice Sky Aurora na hoře Nuolja o výše 900 m. n. m. v téměř černé oblasti, nabízí jedno z nejlepších světových výhledových míst. Sledovat polární záři můžete vcelku odkudkoli, důležité je najít místo, kde vaše oči nebude rušit světlo z vesnice či městečka. Oblíbenou vyhlídkou je i samotné jezero Torneträsk, kam se můžete vydat sami nebo s místními průvodci, kteří danou oblast znají a poskytnou vám i přístřeší s ohněm k zahřátí promrzlých prstů.

anetakaslovaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 93551 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce