Jižní Čechy

Jihočeský kraj je synonymem rozsáhlých zelených luk, lesklých ploch rybníků a statků jako z marcipánu. Není náhodou, že se zde natáčelo tolik pohádek, protože zdejší historické památky jsou v kombinaci s nádhernou přírodou skvělým místem pro krásné příběhy. Rybníkářská oblast je rájem cyklistů i pěších turistů a zahrnuje jak mírné, tak kopcovité trasy.

Města jsou plná stop bohatých šlechtických rodů a řemeslné zručnosti a příjemná pro procházky. Restaurace s výhledem do zeleně nabízí ty nejčerstvější rybí pokrmy i pro ty nejmlsnější návštěvníky. Vydejte se na kole idylickou krajinou, projděte se historickými uličkami měst a odpočiňte si u chlazeného piva a křupavých grundlí při západu slunce.

káťaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Jižní Čechy

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Česká republika

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 28964 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce