Budínský hrad

2 recenze

Mohutné hradby jsou dominantou Budapeště a od svého zničení ve druhé světové válce byly mnohokrát přebudovány. Postupem času se právem staly součástí světového dědictví UNESCO. Skrývají v sobě také Národní galerii a Budapešťské historické muzeum. Naleznete zde průřez maďarským uměním, kulturou a historií od dávných dob, přes středověk až po současnost. Důraz zde není kladen jen na hrůzy, které zemi potkaly v průběhu války, ale také na všechna ostatní období, která formovala současnou tvář Maďarska.

Hradní vrch, na němž je hrad vystavěn, spojuje se zbytkem města lanovka, z níž se vám naskytne výhled na krásu hlavního města, stejně jako z věží samotného hradu. Jedno z nejkrásnějších královských sídel na světě je vedle muzeí také domovem vznešené Národní knihovny.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 03.03.2019

Dominanta města tyčící se na kopci a shlížející tak na celou Budapešť. Navštívili jsme v období významného svátku (20.8.), takže v "podhradí" to žilo ještě více než běžně - konaly se zde slavnosti se spoustou stánků s místním jídlem, pitím a řemeslnými výrobky. Na samotném hradě se slavnosti konaly také, takže lidí bylo všude dost, ale mě osobně to vůbec nevadilo a celé místo jsem si díky tomu naopak užil o něco více. Pokud máte rádi trhy a různé slavnosti doporučuji navštívit právě v konání nějaké významnější akce. 

Recenzováno: 16.12.2017

Stojí za to projít se zdejšími zahradami pod hradem a i podél budovy muzea. Je odsud krásný výhled na Budapešť, Dunaj a protější centrum. Je tu velmi rušno, aby ne, když významem se to blíží Pražskému hradu.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi