Ankara

Hlavní město Turecka bylo v dávných dobách známé především pro svou produkci měkké angorské vlny. Od těchto časů však urazilo ohromný kus cesty a s více než 4 miliony obyvatel se nyní neustále rozrůstá v ekonomické i průmyslové centrum Turecka.

Ačkoli je Ankara neustále ve svůj neprospěch srovnávána s božským Istanbulem, ani ona nenabízí pouhé výdobytky moderní architektury a centra pro milovníky nákupů. V několika dnech příjemného pobytu můžete poznat místní kulturu, objevit pozůstatky románské, helénské i byzantské architektury a užít si městskou zeleň, které je zde až nečekaně mnoho.

Město, které žije bohatým nočním životem, nabízí nepřeberné množství barů a kaváren všech cenových kategorií, a na své si tak přijdou jak studenti, tak nároční turisté prahnoucí po patřičném luxusu.

Pokud vás přeci jen unaví přeplněné sály v jarních měsících, kdy se zde koná hned několik filmových festivalů různých žánrů, odpočinout si můžete v centru starého města, z jehož vršku je půvabný výhled na celé panorama Ankary.

káťaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 99442 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce