Marianka

Marianka, to je malá obec nedaleko Bratislavy, která je nejstarším poutním místem v bývalém Uherském království. Stojí tu velmi pěkná mariánská bazilika, poutní dům a v přilehlém Mariánském údolí  jsou dvě křížové cesty a posvátný pramen.

V údolí je i malá expozice historie těžby břidlice na Slovensku a po dohodě se správcem dolu lze i navštívit bývalý břidlicový důl, jenž je jediným svého druhu na Slovensku. Celé údolí je obklopeno lesy a představuje "oázu klidu." Obec se o mariánské svátky stává cílem stovek poutníků a mimo svátky je díky své poloze hned za hranicemi Bratislavy  oblíbeným výletním místem Bratislavčanů. Z centra Bratislavy jezdí do Marianky příměstská linka MHD a od kostela v bratislavské městské části Záhorská Bystrica sem vede nově vybudovaný velmi pohodlný dvoukilometrový poutní chodník lemovaný sochami na náboženské motivy. Z chodníku jsou velmi pěkné výhledy na okolí. Výlet do Marianky může být příjemným půldenním únikem z rušné Bratislavy.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Marianka

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce