Ostrov Korčula

Šestý největší chorvatský ostrov je turisty oblíbený pro mnoho starověkých měst, překrásných a poklidných pláží a přírodní prostředí. Navíc se ve městě Korčula narodil slavný Marco Polo.

V pravěku byl ostrov Korčula osídlen Ilyry, po kterých tu zůstalo mnoho zřícenin. Původně se ostrovu říkalo Korkyra Melaina neboli Černá Korčula a to kvůli jeho hustému porostu stromů, kdy působil temně. Historie ostrova nebyla nikterak poklidná, a tak i dnes tu můžete najít pozůstatky po jeho bouřlivé historii. Ale dnes už je ostrov spojením přírody, několik tisíců let staré kulturní tradice a historie. Turisté si na své přijdou na pěkných písečných plážích a tichých zátokách, které jsou nejlepším místem pro relaxaci a odpočinek. Nejlepší pláže se nachází u vesnice Lumbarda.

Okouzlit se nechte olivovými háji a mnoha vinicemi, na kterých zraje proslulé korčulské víno, jemuž zdejší mírné podnebí a dlouhodobý sluneční svit jen prospívá. Ochutnejte bílé víno Grk či Pošip. Ale nenechte si ujít ani rodiště Marca Pola a jedno z nejpůvabnějších středověkých chorvatských měst – Korčulu.

zobrazit více
Praktické informace do Chorvatsko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna