Vilnius

Při procházce malebnými dlážděnými uličkami centra Vilniusu můžete shlédnout nespočet překrásných kostelů a klášterů, přičemž každý je svou architekturou naprosto jedinečný. Díky unikátnímu charakteru je staré město zapsáno na seznamu UNESCO.

Prohlídku hlavního města můžete započít na Katedrálním náměstí, odkud vede Gediminův prospekt- ulice, kde se odehrává většina slavnostních průvodů, festivalů a dalších kulturních akcí. Mezi nejkrásnější památky patří úchvatný kostel sv. Anny, zajímavý je také kostel sv. Kazimíra. Až budete unaveni přehlídkou kostelů starého města, k návštěvě se nabízí nespoutaná Republika Užupia či nová část Vilniusu a muzeum genocidy v budově bývalého sídla KGB. 

ChalottPandaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce