Wernigerode

Městečko Wernigerode patří k těm částím Německa, které jsou pro turistu takřka zcela neznámé. A přitom by se svým historickým centrem mohlo rovnat i takovým městům, jako je Bamberk či Pasov. 

Nachází se v údolí, ze kterého se naskytuje pohled na jednu z největších zdejších památek, a sice na zámek tyčící se na vrcholu kopce, který původně představoval středověký hrad až z 12. století. Dále v centru bychom našli známé náměstí se starou radnicí, několik muzeí, parky a spoustu restaurací a kaváren, z nichž skoro všechny poskytují posezení na příjemných letních zahrádkách. Avšak nejkrásnějším znakem města je jeho celková architektura. V podstatě všechny domy mají totiž jinou barvu a jsou postaveny z tradičního hrázděného zdiva, díky čemuž celé zdejší prostředí, společně se zmíněným zámkem, vypadá jako z pohádky. Jednou zajímavou zdejší aktivitou jsou projížďky historickou lokomotivou, které umožňují hezký pohled na okolí města. 

Wernigerode není příliš rozsáhlé, takže se všechny jeho důležité části dají ideálně projít a poznat za jeden den. 

Sandra Cestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce