Wernigerode

Městečko Wernigerode patří k těm částím Německa, které jsou pro turistu takřka zcela neznámé. A přitom by se svým historickým centrem mohlo rovnat i takovým městům, jako je Bamberk či Pasov. 

Nachází se v údolí, ze kterého se naskytuje pohled na jednu z největších zdejších památek, a sice na zámek tyčící se na vrcholu kopce, který původně představoval středověký hrad až z 12. století. Dále v centru bychom našli známé náměstí se starou radnicí, několik muzeí, parky a spoustu restaurací a kaváren, z nichž skoro všechny poskytují posezení na příjemných letních zahrádkách. Avšak nejkrásnějším znakem města je jeho celková architektura. V podstatě všechny domy mají totiž jinou barvu a jsou postaveny z tradičního hrázděného zdiva, díky čemuž celé zdejší prostředí, společně se zmíněným zámkem, vypadá jako z pohádky. Jednou zajímavou zdejší aktivitou jsou projížďky historickou lokomotivou, které umožňují hezký pohled na okolí města. 

Wernigerode není příliš rozsáhlé, takže se všechny jeho důležité části dají ideálně projít a poznat za jeden den. 

zobrazit více
Praktické informace do Německo
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna