Velká synagoga Dohány

2 recenze

Druhá největší synagoga na světě je sídlem nejrozsáhlejší středoevropské židovské komunity. Písková stavba se dvěma kopulemi ukrývá majestátně vysoké stropy a zlatě osvícené zdobené sloupy. Interiér stojí za návštěvu stejně jako Zahrada vzpomínek věnovaná významným osvoboditelům, kteří místním židům pomohli v těžkých časech.

Samotná židovská čtvrť, v níž je synagoga umístěna, stojí za vaši pozornost. Projděte se křivolakými uličkami, nechte na sebe působit historii města i celého národa a odpočinek si dopřejte v jedné z mnoha malebných kavárniček či pekáren.

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Recenzováno: 03.03.2019

Dovolím si nesouhlasit s Houbičkou a přidat svůj názor na věc. Začnu synagogou, která za návštěvu stojí i pokud nejste milovníky dějin nebo náboženských památek, přeci jen jedná se o největší synagogu v Evropě. Prohlídku jsme absolvovali v angličtině a byla velice poutavá a mladý pán, který nás prováděl ji sám o sobě pozvedl o úroveň výše. A teď k okolí a samotné židovské čtvrti, uznávám že ta již není tak poutavá a zajímavá jako třeba čtvrť Kazimierz v polském Krakově, ale za navštívení společně se synagogou stojí. Ano pokud jste milovníky architektury asi Vás opravdu zklamou místy neudržované domy a celkově, kromě synagogy, nic moc extra zajímavého, ale pro obyčejného turistu přeci jen jde o něco trochu neobvyklého a návštěva místních židovských podniků za to stojí. 

Recenzováno: 03.04.2018

Co se týče židovské čtvrti, tak pro mě to byla ta nejhůře udržovaná a působící městská čtvrť. Domy neobnovené, z některých padala omítka, některé byly posprejované, úzké ulice, po jejichž obou stranách jsou zaparkovaná auta. Chodníky jsou ještě užší, že ani dvě osoby nemohou jít vedle sebe. Mnoho domů prázdných se špinavými okny. Je tu sice pár židovských památníků, ale ty stojí ve velmi nedůstojných podmínkách, jak to jinak nazvat, když socha upomínající vyvraždění několika stovek místních obyvatel stojí před posprejovanou zdí, z jedné strany přetékající popelnice a z druhé strany zaparkovaná auta, která se již nevešla na okraj ulice, a z domů kolem opadává omítka? Kavárniček, barů a restaurací tu je kutečně dost a žije to tu, ale díky turistům, nikoliv kvůli místním lidem. Pro toho, kdo se o kavárničky nezajímá, je škoda zde ztrácet čas, město toho nabízí dost hezčího.

Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi