Toledo

Malebně umístěné Toledo se tyčí vysoko nad záhybem řeky Tejo a je jedním z nejcennějších architektonických skvostů Španělska. Díky své kráse patří mezi vyhledávané cíle všech, kteří se rozhodnou navštívit hlavní město země. Toledo se nachází pouze 70 km jižně od Madridu a propojuje je příjemné železniční spojení.

Toledo vás okouzlí svými malebnými uličkami, které vedou podél svahu a skrývají hlavní cíle města. Už po příjezdu nás přivítá krásná, stoletá stanice v neo-mudejarském stylu. Radost z návštěvy turistického letoviska vám zaručí nespočet historických budov, dech beroucí panorama a půvabné restaurace s tradiční španělskou kuchyní. Nad městem již z dálky spatříte mohutnou pevnost Alcazar z 11. století - středověký hrad Castillo de San Servando a mnoho kostelů včetně gotické katedrály Panny Marie.

Město splní veškeré vaše očekávání, ať jste nadšenec architektury, historie a nebo milujete romantickou atmosféru vystřiženou jako z filmů. Při procházce středověkými uličkami a úzkými průchody budete mít pocit, jako byste se vrátili v čase. Nikoho proto nepřekvapí, že město drží nezastupitelnou roli na seznamu světového dědictví UNESCO.

PandaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Toledu

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo