Toledo

Malebně umístěné Toledo se tyčí vysoko nad záhybem řeky Tejo a je jedním z nejcennějších architektonických skvostů Španělska. Díky své kráse patří mezi vyhledávané cíle všech, kteří se rozhodnou navštívit hlavní město země. Toledo se nachází pouze 70 km jižně od Madridu a propojuje je příjemné železniční spojení.

Toledo vás okouzlí svými malebnými uličkami, které vedou podél svahu a skrývají hlavní cíle města. Už po příjezdu nás přivítá krásná, stoletá stanice v neo-mudejarském stylu. Radost z návštěvy turistického letoviska vám zaručí nespočet historických budov, dech beroucí panorama a půvabné restaurace s tradiční španělskou kuchyní. Nad městem již z dálky spatříte mohutnou pevnost Alcazar z 11. století - středověký hrad Castillo de San Servando a mnoho kostelů včetně gotické katedrály Panny Marie.

Město splní veškeré vaše očekávání, ať jste nadšenec architektury, historie a nebo milujete romantickou atmosféru vystřiženou jako z filmů. Při procházce středověkými uličkami a úzkými průchody budete mít pocit, jako byste se vrátili v čase. Nikoho proto nepřekvapí, že město drží nezastupitelnou roli na seznamu světového dědictví UNESCO.

PandaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Toledu

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce