Nízké Tatry

Svět druhých nejoblíbenějších hor Slovenska, rozprostírajících se zhruba uprostřed země, pro vás ukrývá rozličné přírodní krásy, které čekají na objevení.

Hřeben Nízkých Tater je kolem osmdesáti kilometrů dlouhý a k pokoření vás vyzve nejen nejvyšší oblíbená hora Ďumbier či nižší Chopok, ale i dalších zhruba 27 hor přesahujících výšku 1 700 metrů. Navíc zdejší horský hřeben má jednu zvláštnost, která je i značnou výhodou, totiž skutečnost, že se lze na něj dostat z obou stran. Hřeben Nízkých Tater z východu na západ lze projít po hřebeni, kudy vede Cesta hrdinů Slovenského národního povstání. Na této trase potkáte také většinu turistických chat.

Ve světě přírodních krás na vás čekají i zajímaví představitelé zvířecí říše – budete-li mít štěstí, zahlédnete sviště či kamzíka, který sem byl z Vysokých Tater přivezen v roce 1969. Potkat tu lze i medvěda hnědého, který je ne nadarmo v emblému národní parku. Také můžete objevit jedno z mála ledovcových jezer např. v blízkosti Jasné.

Milovníci zimy, sněhu, lyžování budou nadšeni největším centrem zimních sportů nacházející se pod Chopkem v Jasné, kde si můžete zalyžovat na 21 kilometrech sjezdovek, na své si přijdou i vyznavači běhu na lyžích na značených běžeckých tratích.

Nízké Tatry tak potěší především milovníky zimních sportů a v létě zase nabídnou úchvatné rozhledy na Vysoké Tatry a do údolí především turistům, kteří jistě podniknou různé výlety. 

teePandaCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Nízkých Tater

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce