Cestování a doprava v Dánsku

Letecky do Dánska

Nejpohodlnější a nejrychlejší spojení do Dánska je bezesporu letecké. Letenky na přímé lety z Prahy do Kodaně můžete koupit již v ceně kolem 2000 Kč.

Jak vyhledat nejlevnější letenku vám pomůže článek: 3 tajemství pro pořízení nejlevnějších letenek. Nevýhoda letecké společnosti je ovšem velikost zavazadla, kdy jakákoliv nesrovnalost může prodražit letenku až o třetinu. V případě akční letenky až o polovinu. Předejděte potížím a přečtěte si předem podmínky cestování s příručním zavazadlem.

Cesta vlakem do Dánska

Z ČR se do Dánska velmi dobře dostanete také vlakem, z Prahy jezdí i přímé noční vlaky bez přestupů. Akční jízdenku Českých drah koupíte za 1617 Kč. Dánské železnice jsou na velmi vysoké úrovni, mezi jednotlivými velkými městy jezdí vlaky každou hodinu.

Cesta autobusem do Dánska

Cesta autobusem stojí přibližně stejné peníze jako vlak a zajišťují ji několikrát týdně společnosti jako Eurolines či Student agency. Pokud se rozhodnete pro jednu z těchto možností, počítejte, že vám cesta zabere zhruba patnáct hodin.

Cesta autem do Dánska

O něco málo rychleji můžete zvládnout cestu autem, ideálně přes Berlín, Hamburk a Kiel. O přepravu mezi jednotlivými ostrovy se postarají dánské trajekty. Dánské silnice a dálnice jsou v dobrém stavu a bez poplatků. Pravidla silničního provozu se od českých příliš neliší, dejte si ale pozor na cyklisty, kterých je v Dánsku opravdu hodně. Jezdcům na kole musíte dát vždy přednost.

Cestovní kanceláří do Dánska

Cestovní kanceláře jsou schopné domluvit hromadné slevy v rámci dopravy a ubytování. Jedná se o přímé lety se smluveným ubytováním, stravou a dopravou. Finální cena je v takovém případě levnější než při cestování po vlastní ose. Prohlédněte a porovnejte si kompletní nabídku zájezdů do Dánska.

Doprava v Dánsku

Cestování autem v Dánsku

Pokud chcete cestovat autem pouze po Dánsku a využít jeho benefity, auta si lze jednoduše pronajmout v každém větším městě nebo na letišti. Pro vyhledání nejlepší ceny mezi hlavními půjčovnami v Dánsku vám pomůžou stránky Economycarrentals nebo Rentalcars. Další možnost je využít vyhledávač a zkusit najít lokální půjčovny, které občas vyjdou levněji, ale s větším rizikem.

ChalottCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna