Doprava

Nejpohodlnější a nejrychlejší spojení do Dánska je bezesporu letecké. Letenky na přímé lety z Prahy do Kodaně můžete koupit již v ceně kolem 2000 Kč.

Z ČR se do Dánska velmi dobře dostanete také vlakem, z Prahy jezdí i přímé noční vlaky bez přestupů. Akční jízdenku Českých drah koupíte za 1617 Kč. Dánské železnice jsou na velmi vysoké úrovni, mezi jednotlivými velkými městy jezdí vlaky každou hodinu.
Cesta autobusem stojí přibližně stejné peníze jako vlak a zajišťují ji několikrát týdně společnosti jako Eurolines či Student agency. Pokud se rozhodnete pro jednu z těchto možností, počítejte, že vám cesta zabere zhruba patnáct hodin.

O něco málo rychleji můžete zvládnout cestu autem, ideálně přes Berlín, Hamburk a Kiel. O přepravu mezi jednotlivými ostrovy se postarají dánské trajekty. Dánské silnice a dálnice jsou v dobrém stavu a bez poplatků. Pravidla silničního provozu se od českých příliš neliší, dejte si ale pozor na cyklisty, kterých je v Dánsku opravdu hodně. Jezdcům na kole musíte dát vždy přednost.

zobrazit více

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27751 pírek.

1 pírko = 1 koruna