Dessau-Roßlau

Dessau leží uprostřed trojúhelníku, který tvoří města Magdeburg, Lipsko a Postupim.

Jeho ikonou, která je zároveň hlavní představitelkou moderní architektury, je světoznámý Bauhaus. Tím není myšlena prodejna nářadí, ale jedna z nejvýznamnějších avantgardních budov pocházejících z dvacátých let minulého století. Nedaleko Bauhasu bychom našli tzv. obytnou čtvrť Mistrů, tedy řadu domů, ve kterých dříve žili významní architekti a umělci. Všechny jsou vystavěny v Bauhaus - stylu, který byl předlohou pro moderní bydlení. Podle jeho vzoru se v celém městě nachází několik stovek domů tohoto typu. 

Kromě moderny bychom zde našli také starší zástavbu. K té patří velké množství kostelů a klášterů, honosná radnice na náměstí či velkolepé divadlo, ve kterém se každý týden konají skvělé symfonické koncerty, opery a představení. Z kultury to ale nejsou jediné akce. Město každoročně pořádá nespočet různorodých festivalů a na prostorném náměstí probíhají celý prosinec vánoční trhy. 

Protéká tudy řeka Labe, která tvoří krajinu ideální pro cyklistiku, takže není divu, že většina obyvatel jezdí do práce či školy výhradně na kole. Nicméně i pro milovníky procházek má Dessau co nabídnout, a sice nezaměnitelnýDesavsko-wörlitzský park, který je největší chloubou širokého okolí. A pro ty menší je přímo v centru města roztomilá Zoo.

Sandra Cestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Dessau-Roßlau

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 98254 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce