Dessau-Roßlau

Dessau leží uprostřed trojúhelníku, který tvoří města Magdeburg, Lipsko a Postupim.

Jeho ikonou, která je zároveň hlavní představitelkou moderní architektury, je světoznámý Bauhaus. Tím není myšlena prodejna nářadí, ale jedna z nejvýznamnějších avantgardních budov pocházejících z dvacátých let minulého století. Nedaleko Bauhasu bychom našli tzv. obytnou čtvrť Mistrů, tedy řadu domů, ve kterých dříve žili významní architekti a umělci. Všechny jsou vystavěny v Bauhaus - stylu, který byl předlohou pro moderní bydlení. Podle jeho vzoru se v celém městě nachází několik stovek domů tohoto typu. 

Kromě moderny bychom zde našli také starší zástavbu. K té patří velké množství kostelů a klášterů, honosná radnice na náměstí či velkolepé divadlo, ve kterém se každý týden konají skvělé symfonické koncerty, opery a představení. Z kultury to ale nejsou jediné akce. Město každoročně pořádá nespočet různorodých festivalů a na prostorném náměstí probíhají celý prosinec vánoční trhy. 

Protéká tudy řeka Labe, která tvoří krajinu ideální pro cyklistiku, takže není divu, že většina obyvatel jezdí do práce či školy výhradně na kole. Nicméně i pro milovníky procházek má Dessau co nabídnout, a sice nezaměnitelnýDesavsko-wörlitzský park, který je největší chloubou širokého okolí. A pro ty menší je přímo v centru města roztomilá Zoo.

zobrazit více
Praktické informace do Německo
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna