Oravský hrad

Oravský hrad je jednou z největších turistických atrakcí severního Slovenska! Tento majestátní hrad, nazývaný také "orlí hnízdo", se tyčí na skále nad řekou Oravou v malebném Oravském Podzámku. Jeho původ sahá až do 13. století, kdy byl vybudován na místě starého dřevěného hrádku po tatarském vpádu v roce 1241.

Od svých skromných počátků se Oravský hrad proměnil v rozsáhlý areál s 154 místnostmi, kombinující prvky románského, gotického, renesančního, barokního a dokonce i moderního slohu. Z každého nároží vyzařuje mystika minulých dob, zatímco pohled na okolní krajinu dodává zážitku nezapomenutelnou atmosféru.

Oravský hrad není pouhým zříceninovým komplexem, je to živý útvar, jehož vývoj trvá dodnes. Při procházce hradními areály si návštěvníci mohou prohlédnout různé expozice, které dokumentují bohatou historii tohoto místa. Od archeologických nálezů po etnografickou a přírodovědeckou expozici. Oravský hrad nabízí pohled do minulosti spojený s moderními formami prezentace.

Samotný hradní areál se skládá ze tří částí - dolního, středního a horního hradu, spojených opevněním a věžemi. Návštěvníky zaujme především propojení tří vstupních bran s tunelem a podzemními chodbami, které dodávají tomuto místu tajemnou atmosféru.

Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek, nechte se unést do nočních prohlídek Oravského hradu během hlavní turistické sezóny. Tyto prohlídky jsou oživeny divadelními představeními a strašidelnými výjevy, které navodí napínavou atmosféru minulých dob a přivedou historii Oravského hradu k životu. Oravský hrad se také stal filmovým kulturním dědictvím díky své úloze ve slavném hororu "Nosferatu", kde ztvárnil hrůzostrašnou podobu hradu Drákuly. Pro milovníky filmu nebo pohádek je toto místo přímo ideální, jelikož Oravský hrad vypadá jako vytržený ze stránek kouzelných příběhů.

 

Byl jsi zde? Ohodnoť to!

Přihlaš se Přihlaš se nebo se zaregistuj během pár vteřin a zbavíme tě navždy vyplňování dalších potřebných údajů!
Opište znaky z obrázku:
Tvé jméno
Doporučuji navštívit ...
Napiš vlastní recenzi