Ostrov Pag

Ostrovu z ostrovní skupiny severní Dalmácie se také přezdívá měsíční ostrov, jelikož jeho povrch je z největší části kamenitý a příliš vegetace tu nenajdete, přesto stojí za návštěvu. Navíc je považován za nejslunečnější ostrov Jadranu.

Na ostrově vám učaruje především skutečnost, že jde o místo s více jak stoletou tradicí, specifickou kulturou, výborným jídlem, kdy můžete ochutnat především ovčí sýry, víno žlutica, zajímavými tradicemi, jako jsou pagské písně a výroba krajek, a pěknými místy k navštívení.

Na ostrov se dostanete buď přes most, který spojuje ostrov s pevninou, či trajektem. Milovníky koupání potěší mnoho písčitých a oblázkových pláží, kde si můžete radovánky v azurové vodě užívat do sytosti.

Přestože jeho povrch je pokryt především skalami a kameny, i tak tu najdete olivové háje. V krajině se nachází i mokřady jako Velo blato či Kolansko blato. Velo blato je mokřad známý jako ornitologická rezervace, kde hnízdí více jak 66 druhů ptáků, tudíž jde o ideální místo pro nadšence ptactva a fotografy se zájmem o zvířata. Ovšem mezi kameny a skalami najdete ukryto i mnoho opevnění a kostelů.

zobrazit více
Praktické informace do Chorvatsko
Pondělí
Aktuální čas
23:18
Posun -2h
GMT -1
Zobrazit cíle na mapě

Články & cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 27962 pírek.

1 pírko = 1 koruna