Národní park Glenveagh

Národní park včetně hradu a jeho obdivuhodných zahrad se táhne přes podivně neplodné pastviny vysoko v kopcích Donegal. Jezera se blýskají jako rosa v hornatém údolí střídavě mezi zeleno-zlatými bažinami a rozptýlenými dubovými a březovými lesy. Chráněná oblast vám umožní oddech od každodenního života a rušných měst.

Národní park je otevřen pro veřejnost, pěší turistiku a cykloturistiku po celý rok kromě vánočního týdne a Velkého pátku. V návštěvnickém centru je k dispozici audiovizuální displej ekologie parku. 

Nachází se zde i kavárna, kde se mimo dobré kávy podávají i teplá jídla a občerstvení. Na recepci zase zakoupíte potřebné repelenty, které se vám na stezkách budou jistě hodit. Vstupné je zdarma. 

Liliana Cestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace do Národní park Glenveagh

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101107 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce