Lausanne

Na břehu Ženevského jezera se rozkládá půvabné městečko Lausanne. Jeho romantickou atmosféru jen podpoří všudypřítomná francouzština a majestátní katedrála v centru.

Univerzitní město je plné života a vedle mnohých barů a kaváren vám nabídne také nejvyhlášenější kulinářské speciality, neboť právě zde žilo mnoho proslulých kuchařů. Jeho krásu si svého času zamilovali i mnozí umělci včetně Charlieho Chaplina či Coco Chanel.

V Lausanne si vychutnáte francouzskou kuchyni, poetickou přírodu, ohromující architekturu i mladistvou energii. Pokud jej navštívíte v letních měsících, s trochou štěstí se trefíte do jednoho z mnoha hudebních či divadelních festivalů, které město každoročně roztančí.

Tvé jménoCestovní průvodce
zobrazit více

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28823 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo