Levice

Okresní město na jižním Slovensku v regionu Tekov, jehož historie sahá až do doby keltů. Dnes je město velmi poklidné s poměrně rozsáhlým parkem v centru města, ovšem dominantou je majestátní hradní zřícenina přímo v centru města.

Tato je obestavěna stavbami z doby barokní a klasicistní, v nichž sídlí Tekovské muzeum a je tu několik expozic k historii města a regionu. Celý komplex působí velmi efektivně. Na malém návrší na kraji města byla před deseti lety vybudována kalvárie s vyhlídkovou plošinou a i vyhlídkovou věží. Z obou míst je nádherný výhled na okolní krajinu. Ve městě je i několik památek na dříve početnou místní židovskou komunitu. Přes Krížový vrch posetý vinohrady za městem vede 4 km dlouhá naučná stezka seznamující s historií města. Návštěva Levice bude příjemným zpestřením dovolené na jižním Slovensku.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Levice

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce