Levice

Okresní město na jižním Slovensku v regionu Tekov, jehož historie sahá až do doby keltů. Dnes je město velmi poklidné s poměrně rozsáhlým parkem v centru města, ovšem dominantou je majestátní hradní zřícenina přímo v centru města.

Tato je obestavěna stavbami z doby barokní a klasicistní, v nichž sídlí Tekovské muzeum a je tu několik expozic k historii města a regionu. Celý komplex působí velmi efektivně. Na malém návrší na kraji města byla před deseti lety vybudována kalvárie s vyhlídkovou plošinou a i vyhlídkovou věží. Z obou míst je nádherný výhled na okolní krajinu. Ve městě je i několik památek na dříve početnou místní židovskou komunitu. Přes Krížový vrch posetý vinohrady za městem vede 4 km dlouhá naučná stezka seznamující s historií města. Návštěva Levice bude příjemným zpestřením dovolené na jižním Slovensku.

HoubickaCestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Levice

Inspiruj lidi kolem nás. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej zde profil cestovního průvodce. Více...

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO / CÍL

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email redakce@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Praktické informace true

Staň se cestovním průvodcem + získej finanční ohodnocení

Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělávej: 1 pírko = 1 koruna. Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

Navrhnout místo Navrhnout místo