Postupim

Toto město hrálo vždy důležitou roli při utváření dějin Německa. Bylo sídlem pruských králů, soudů, vojska a úřadů a byl zde například započat a také ukončen nacistický režim Adolfa Hitlera. V dnešní době představuje Postupim hlavní město spolkové země Braniborsko a je centrem jak politickým, tak i kulturním. 

Postupim se řadí mezi jedno z nejkrásnějších měst Německa a to především díky svým zámkům, kterých je celkem 15, a rozsáhlému parku, již patří do světového dědictví UNESCO. Zámky Sanssouci a Cecilienhof představují nejoblíbenější cíle turistů. 

Dalším znakem tohoto města je střet různých evropských kultur. Tuto atmosféru zde tvoří holandská čtvrť s cca 150 domy z typických pálených cihel, malá ruská osada Alexandrowka či dokonce česká čtvrť z 18. století, z dob, kdy zde sídlili protestanti z Čech. Na tom všem má zásluhu především tehdejší Prusko, které se vyznačovalo tím, že poskytovalo útočiště právě přistěhovalcům a protestantům. 

Kromě předešle zmíněného bychom zde ale také našli muzea všeho druhu, divadla, široké nákupní možnosti či nespočet malých kaváren a restaurací. Postupim mimo jiné leží na řece Havole, díky čemuž nabízí možnost okružních poznávacích jízd na lodi. 

Sandra Cestovní průvodce
zobrazit více

Co vidět v Postupim

Inspiruj lidi kolem sebe. Vkládej nový obsah, sbírej pírka a získej finanční odměnu.

PŘIDAT NOVÉ MÍSTO

Články a cestopisy

Aktuálně se zde nenachází žádný článek

Budťe první a podělte se o svůj zážitek sepsáním krátkého článku či cestopisu. Text nám pošlete na email inforemove@ara.cz a v případě jeho publikování od nás dostanete krásné ara.cz tričko.

Sbírej pírka a lítej v tom s námi

Líbí se ti náš web a baví tě cestování a psaní? Zapoj se aktivně, sbírej pírka a vydělej si na cestování: 1 pírko = 1 koruna.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

Piš s námi cestovní průvodce Piš s námi cestovní průvodce