Jazyk a kultura v Japonsku

Pokud se budete nacházet ve větších městech, nebudete mít problém se v něm orientovat. Většina textů je psaná dvojjazyčně v japonštině a v angličtině. V posledních letech se úroveň angličtiny u Japonců značně zlepšila. Mladší Japonci rozumí angličtině poměrně dobře, avšak v drtivém případě nečekejte odpověď v celých větách, v lepším případě vám odpoví na otázku, a to jednoslovně.

Jazyk mimo velká města

Jestli se budete pohybovat mimo velká města, setkáte se jen s japonštinou. Japonsko je velmi uzavřená země a mnoho lidí ještě nikdy cizince nepotkalo a možná ani nikdy nepotká. Vše, co není japonské nebo z východní Asie, bude pro ně pravděpodobně americké, a proto buďte trpěliví s vysvětlováním, že Amerika s Japonskem nejsou středem světa. I vy pro ně nejspíše budete Američany, než jim vysvětlíte pravdu, ovšem i přes tuto jistou obsesi Amerikou nebudete schopní anglicky komunikovat téměř vůbec.

Kupodivu když zmíníte "Čeko", mnoho Japonců tuší, že taková země existuje. Při komunikaci více zafungují ruce a nohy v kombinaci s jednoduchými japonskými slovy. Oni však od vás také japonštinu příliš nečekají, a tak si budou velmi vážit jakéhokoliv japonského slova, a i když vám nebudou rozumět, vždy vám pomohou, jak nejvíce mohou.

Kultura a japonský způsob života

Japonská kultura je natolik odlišná, že ani Evropan, který zde stráví několik let, není schopen říct, že ji plně rozumí. Snoubí se zde historické tradice s moderním pokrokem, pracovitost s uměním relaxovat a přísnost s laskavostí.

Japonská etika

Japonská etika má mnoho pravidel a běžně jsou Japonci velmi striktní v jejím používání, ovšem když uděláte chybu, většinou ji s úsměvem přejdou. Vždy se usmívejte, proste, děkujte a omlouvejte se, ovšem například na druhou stranu, když vejdete do obchodu, nezdravte, a to ani při odchodu, maximálně lehce pokyňte hlavou a usmějte se. Pokud nechcete být za hrubiána, dobře sledujte vaše okolí a učte se jejich chování.

RainDropCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 101252 pírek.

1 pírko = 1 koruna