Aktuální počasí a kdy jet do Japonsko

Ačkoliv se Japonské ostrovy nachází v podobné zeměpisné šířce jako třeba Itálie, počasí a klimatické podmínky jsou tam velmi odlišné, než na jaké jsme v Evropě zvyklí. Může za to Tichý oceán a vítr, který odtud vane. Přináší vlhkost a sezónní bouře. V létě to znamená vysokou teplotu s vysokou vzdušnou vlhkostí, která připomíná tropické počasí, a to především na jihu, sledovat byste také měli, zda nepřichází od východního pobřeží silný vítr, který může být i nebezpečný.

I přes letní tropické podnebí v Japonsku sníh najdete, a dokonce i jeden z nejlepších. Na severu, hlavně na ostrově Hokkaido, najdete jeden z nejvyhledávanějších prašanů na světě, pro svou kvalitu i kvantitu. Může za to vítr z Ruska, který má v zimě silnější vliv než vítr od oceánu, a přináší chlad. Nedosáhne však až na jih Japonska, a tak zatímco na severu si zalyžujete, na Kjúšú vám pořád bude stačit tenká bunda.

Ať už však do Japonska pojedete kdykoliv, připravte se na poměrně častý vítr, na podzim i vcelku studený. Avšak za tu scenérii s měnícími se barvami na stromech, kterou je Japonsko pověstné, to stojí, a tak se nemusíte bát přijet do Japonska v kteroukoliv roční dobu

Tvé jménoCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 28612 pírek.

1 pírko = 1 koruna