Aktuální počasí a kdy jet do Japonska

Ačkoliv se Japonské ostrovy nachází v podobné zeměpisné šířce jako třeba Itálie, počasí a klimatické podmínky jsou tam velmi odlišné, než na jaké jsme v Evropě zvyklí. Může za to Tichý oceán a vítr, který odtud vane. Přináší vlhkost a sezónní bouře. V létě to znamená vysokou teplotu s vysokou vzdušnou vlhkostí, která připomíná tropické počasí, a to především na jihu, sledovat byste také měli, zda nepřichází od východního pobřeží silný vítr, který může být i nebezpečný.

I přes letní tropické podnebí v Japonsku sníh najdete, a dokonce i jeden z nejlepších. Na severu, hlavně na ostrově Hokkaido, najdete jeden z nejvyhledávanějších prašanů na světě, pro svou kvalitu i kvantitu. Může za to vítr z Ruska, který má v zimě silnější vliv než vítr od oceánu, a přináší chlad. Nedosáhne však až na jih Japonska, a tak zatímco na severu si zalyžujete, na Kjúšú vám pořád bude stačit tenká bunda.

Kdy jet do Japonska

Ať už však do Japonska pojedete kdykoliv, připravte se na poměrně častý vítr, na podzim i vcelku studený. Avšak za tu scenérii s měnícími se barvami na stromech, kterou je Japonsko pověstné, to stojí, a tak se nemusíte bát přijet do Japonska v kteroukoliv roční dobu

RainDropCestovní průvodce

Vkládej nový obsah

Čím více informací máme, tím lépe můžeme sloužit tobě i ostatním s výběrem zajímavých míst a turistických cílů.
Už jsme rozdali 98254 pírek.

1 pírko = 1 koruna